Rozpracovaný text magnetu ke zpětné vazbě do kurzu Hvězda, na webu je jen v pracovní verzi, hotový bude zdarma ke stažení ve formě pdf.

Zatím prosím o zpětnou vazbu jen k textu. Grafiku budu řešit, až budu mít finální verzi textu. Děkuji :)  Iva


10 tvořivých způsobů, jak si posvítit na vnitřní zapomenuté poklady


Odkryjte své silné stránky a začněte dělat to, co vás opravdu baví a naplňuje.

pracovní listy pro ženy

Ujasníte si, jaké jsou vaše nejzářivější drahokamy, získáte větší sebedůvěru a odvahu jít vstříc změnám, které vás už volají.

***

Chtěla byste dělat něco, co vás baví, ale už jste úplně zapomněla, co to vlastně je?

 • Vzpomeňte si znovu na své vnitřní dary a mějte práci, co vás bude nabíjet a do které se budete každé ráno těšit.

Cítíte se ve své práci zbytečně a nechápete, proč tam ještě ztrácíte čas?

 • Poznejte své přednosti, využívejte je v tom, co děláte, a zažijte osobní i profesní rozkvět.
 • Obohaťte sebe i svět kolem vás.

Blíží se konec mateřské, vy se nechcete vrátit do práce a přemýšlíte, co budete dělat dál?

 • Odkryjte své silné stránky, získejte sebedůvěru a ujasněte si, kterou cestou se chcete dál vydat.
 • Dovolte si být spokojená a naplněná, muž i děti se rádi přidají.

***

V těchto tvořivých pracovních listech získáte:

 • 10 kreativních cvičení, která vám pomůžou jednoduše odhalit vaše vnitřní poklady,
 • tipy, jak dál smysluplně naložit se získanými informacemi,
 • sebedůvěru ve vlastní schopnosti a dovednosti i odvahu vyjít vstříc změnám, po kterých toužíte.


Neztrácejte čas přešlapováním na místě, odkryjte své drahokamy a s důvěrou proměňujte sebe i svět kolem vás.   


***

Provedu vás technikami sebepoznání a podpořím vás v tom, jak v sobě (znovu) najít to nejzářivější, co ve vás je. Zařiďte si klidný čas pro sebe, udělejte si pohodlí a připravte váš oblíbený nápoj. Až budete připraveny, můžete si postupně začít procházet tvořivá cvičení, díky kterým v sobě objevíte 5 vašich nejkrásnějších drahokamů.

Tvořivost je o kreativním přístupu k životu, o zkoušení nových cest. Nezáleží při tom, jestli použijete pastelky či "jen" svou mysl. Všechny pomůcky popsané u technik jsou jen doporučené. Naslouchejte samy sobě a vybírejte si výtvarné potřeby, které vás budou v aktuální chvíli nejvíce lákat. Trénujete tím i naslouchání svému vnitřnímu já.

***

Netlačte na sebe. Začněte postupně, vyberte si cvičení, která vás zaujmou a postupujte tak, jak vám to bude vyhovovat. Počítejte s tím, že některá (tři) cvičení je dobré provádět po dobu 7 dnů, abyste se dostaly k podrobnějším výsledkům. Mezi technikami můžete libovolně přeskakovat. Pouze 10. techniku si nechte opravdu až nakonec, ta shrnuje všechny předchozí. Chcete-li mít co nejlepší obrázek o vašich vnitřních darech, udělejte si cvičení všechna. :) 

***

Ráda bych taky zmínila, že všechna cvičení mají pouze sebepoznávací charakter, nenahrazují terapii ani péči odborného lékaře. 

V žádné technice nejde o to, jak bude dílo vypadat, ale jde o samotný proces malování nebo kreslení, který vám pomůže se napojit na vaši intuitivní, kreativní část mozku. Cvičení tak posilují spolupráci vaší levé (logické) a pravé (tvořivé) hemisféry, což vám umožní dobrat se co nejcelistvějšího poznání sebe sama. 

***

Pokud se vám bude zdát, že máte pod popisem techniky málo místa pro vaše poznatky a budete cítit, že se chcete rozepsat, pište i po stranách, případně můžete využít zápisník.

Pojďme na to. :)


1) ČMÁRANICE

Pomůcky:

 • papír A3 nebo A4; pastelky, ale stačí i obyčejná tužka či propiska, prostě cokoliv, co zanechá na papíře stopu.

Postup:

 • pohodlně se usaďte, nachystejte si pomůcky, abyste je měla při ruce;
 • zamyslete se nad otázkou (můžete ji vyslovit i nahlas) "Jaké jsou mé dary?" (vlastnosti, dovednosti, schopnosti);
 • zavřete oči, vyberte intuitivně pastelku, případně jinou psací potřebu a přibližně jednu minutu čárejte různými směry na papír před sebou;
 • otevřete oči, podívejte se na obrázek a hledejte tvar, který vám připomíná nějakou vaši silnou vlastnost, přednost (obrázek můžete různě natáčet a prozkoumávat z více stran);
 • na zadní stranu papíru napište, jaké dary vás v souvislosti s obrázkem napadají, můžete také napsat krátký příběh, který vám k darům přijde na mysl (kdy v životě se tyto vaše dary v minulosti ukázaly);
 • obrázek mějte vystavený někde na očích a vždy když půjdete kolem, podívejte se na něj a zapište si další dar, který v něm uvidíte;
 • mějte vystaveno alespoň po dobu jednoho týdne.

Variace:

Místo pastelek a běžného papíru použijte čtvrtku nebo akvarelový papír, bílou voskovku, vodové barvy a štětec. Postup je podobný, jen malujete se zavřenýma očima bílou voskovkou. Poté, když otevřete oči, vymalujte obrázek vodovými barvami. Barvy vybírejte podle nálady a aktuálního pocitu.

Pomocí techniky jsem vytáhla na světlo tyto své silné stránky a dary (vyplňte si):

..............................................

..............................................

.............................................. 


Vkládám pro představu a zkrácení textu pouze první, rozehřívací techniku, v magnetu je pak ještě dalších 9 technik, které mají stejnou strukturu (pomůcky, postup, variace, závěr z techniky). 10. technika všechny předchozí shrnuje a jejím výsledkem je poznání a tvůrčí zpracování 5 nejsilnějších darů a talentů. 


Co dál? Nezůstávejte na místě a obohaťte svými zářivými dary sebe i svět kolem vás

Teď už znáte 5 svých nejdůležitějších vnitřních pokladů. Jak s nimi naložíte, je jen na vás :) 

K tomu, aby se mohly vaše nejsilnější dary a talenty ve vašem životě plně projevit totiž často nestačí jen to, že si je uvědomujete. Dalším krokem je vnitřně se rozhodnout a pracovat na jejich rozvíjení, aby mohly přinést opravdovou hojnost do vašeho osobního i pracovního života.  

K tomu, aby se ale něco změnilo, je potřeba akce. Vstaňte a jděte za tím, co si přejete.

***

Akční plán 

Cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem. (Lao-c´)


 • Který jeden svůj dar chcete v následujících 2 měsících rozvinout?

....................................................

 • 3 akční kroky, které pro to chcete udělat:

1. .................................................... kdy: ....................................................

2. .................................................... kdy: ....................................................

3. .................................................... kdy: ....................................................

 • Kdo vás podpoří?

...................................................

 • Jak oslavíte úspěch?

....................................................  


Hodně štěstí a ať se vám moc daří!


Nabídka placené spolupráce

***

Své nejvýraznější dary teď znáte. I tak se může stát, že vám teď všechno ještě nemusí dávat smysl. Možná cítíte, že byste potřebovaly získat nad tím vším více nadhledu nebo motivace k tomu, aby se vaše talenty opravdu plně projevily i v pracovním životě. Je to v pořádku. Když chceme udělat nějaký nový nebo odvážný krok, vědomí toho, že v tom neplaveme samy a cítíme podporu, výrazně zvyšuje naše šance na úspěch.          

A proto, jestli zjistíte, že byste chtěly na své cestě ještě více podpořit, ráda vás na ní doprovodím.

Někdy nemusíme nebo už nechceme za každou cenu všechno zvládnout samy.  


Jak vás můžu podpořit?

Nachystala jsem pro vás balíček 3 online tvořivě koučovacích setkání, během kterých:

 • se podíváme na vaše osobité dary a talenty zblízka a vy se tak lépe rozhodnete, kterým směrem se chcete dál rozvíjet, 
 • učešete si myšlenky a určíte si směr, kterým se chcete ve svém životě vydat,
 • získáte větší sebedůvěru a odvahu dělat to, co vás baví a naplňuje,
 • odkryjete všechny své zdroje, které vám posvítí na cestu.

***

Jak konkrétně vypadá propojení koučinku a tvoření?

Tvořivý koučink propojuje cílené koučovací otázky s výtvarnými technikami. Během rozhovoru se vás ptám a vy kreslíte nebo malujete, a tím podporujete vaši mysl v co nejlepší kreativní práci. Protože co si vaše mysl dokáže představit, toho můžete taky dosáhnout. :)

Nejde o to, jak bude obrázek vypadat, ale jde o samotný proces malování nebo kreslení, který vám pomůže se napojit na vaši intuitivní, kreativní část mozku. Tvořivý koučink tak posiluje spolupráci vaší levé (logické) a pravé (tvořivé) hemisféry, což vám umožní dobrat se toho nejlepšího řešení.

Online koučování probíhá přes Zoom (případně Skype, Messenger), trvá 75 minut a potkáme se vždycky jednou za 14 dnů. Z koučinku si kromě utříděných myšlenek odnesete akční plán kroků do příštího setkání. Budete potřebovat papír, psací potřeby a pastelky. Další výtvarné potřeby nejsou nutné, ale jsou vítané: např. prašné pastely, fixy, voskovky, vodové barvy (anilinky), tvrdší papír apod., podle toho, co máte doma. ;)

***

Reference žen, které tvořivý koučink podpořil v řešení jejich pracovních nebo osobních témat, najdete tady: https://www.ivaticha.cz/reference/

Koučink vám umožní se pomocí cílených otázek a výtvarných technik podívat na své silné stránky více do hloubky, přijít na to, jak je více využívat a odvážně a s chutí udělat první kroky k jejich plnému projevení ve vašem životě. Zvýhodněná zaváděcí cena balíčku 3 setkání je 1 750 Kč. Více informací najdete na stránce: https://www.ivaticha.cz/tvorivykoucink/

***

Budu moc ráda, když mi napíšete, kterých svých 5 vnitřních pokladů jste pomocí tvořivých pracovních listů objevily. A jestli vás napadnou jakékoliv otázky k jednotlivým cvičením nebo vás zajímá ještě více podrobněji, co od tvořivého koučování můžete očekávat, napište mi na koucink@ivaticha.cz. Těším se na vás :) 

Iva Tichá

***

Použité zdroje:

-

-

-


Tvořivé pracovní listy pro vás nachystala Iva Tichá, všechna práva vyhrazena. Materiál není určený k samostatnému prodeji ani volnému šíření. Zdarma ke stažení ho najdete na tomto odkazu: XY.

Pracovní listy jsou pouze informačního charakteru, za vaše úspěchy nebo neúspěchy autorka nenese odpovědnost, zpracovala je však s upřímným záměrem podpořit vás ve vašem objevování silných stránek a talentů.